Електронний квиток

Впровадження єдиної інтегрованої інтелектуальної транспортної системи в міському пасажирському транспорті

Мета

Підвищення безпеки та ефективності процесу перевезень, відповідності комфорту, інформованості та взаємодії для всіх стейкхолдерів. З використанням актуальних інформаційних технологій, засобів автоматизації транспортної інфраструктури, транспортних засобів, використовуючи інноваційні розробки в моделюванні і регулюванні транспортних потоків.

Єдина інтегрована інтелектуальна транспортна система (ЄІІТС) впроваджується у складі:

  • Автоматизованої системи обліку оплати проїзду – програмно-технічний комплекс, призначений для здійснення обліку наданих транспортних послуг за допомогою електронного квитка;
  • Автоматизованої системи диспетчерського управління – система управління та супутникового (GPS) моніторингу пасажирського транспорту загального користування у складі єдиної інтегрованої інтелектуальної транспортної системи, що містить комплекс організаційних, апаратно-технічних та програмних рішень для реалізації завдання ефективного управління та контролю за міськими пасажирськими перевезеннями

Система запроваджується в міському пасажирському транспорті незалежно від форм власності та буде мати можливість до нарощування функціональних та операційних можливостей, створення та впровадження нових систем, підсистем, сервісів тощо.

Впровадження єдиної міської системи управління відкриває можливості для:

  • надання даних для здійснення контролю за виконанням зобов’язань Перевізниками згідно договорів;
  • безперервний on-line контроль за дотриманням схем та розкладів руху (публічна інформація, яка буде доступна для населення міста);
  • створення єдиної бази даних з контрольованим доступом;
  • підвищення ефективності управління, безпеки перевезення пасажирів;
  • можливості розширення системи для впровадження інших електронних засобів (табло прогнозування часу прибуття транспорту на зупинках, надання пасажирам додаткової аудіо- та відеоінформації у салоні автобуса, підключення Web-додатків для відстеження руху громадського транспорту, забезпечення двостороннього голосового зв’язку диспетчера з водієм, підключення датчиків контролю пального, підключення до автоматичної системи оплати проїзду.

Кроки

1. Січень 2019

Створення робочої групи (розпорядження міського голови №5р від 11 січня 2019 р. «Про створення робочої групи з питання впровадження єдиної інтегрованої інтелектуальної транспортної системи в міському пасажирському транспорті загального користування»), мета якої розробити проекти:

Порядок функціонування та вимоги до ЄІІТС.

Порядок проведення конкурсу з визначення інвестора, уповноваженого на впровадження ЄІІТС в міському пасажирському транспорті.

А також визначитися із складом конкурсного комітету з визначення особи-інвестора.

2. Січень – Березень 2019

Проведення чотирьох засідань робочої групи.

3. Березень – Серпень 2019

Проведення обговорення проектів із представниками громади

Під час діяльності робочої групи – до обговорення були залучені представники громади. До гугл.документу із проектами було надано більше 60 правок та пропозицій. Більше двох десятків пропозицій по суті прийнято, решта пропозицій взяті до уваги і їх буде надано переможцю інвестиційного проекту. Окремо було надіслано близько 160 особистих запрошень депутатам, чиновникам, громадським діячам, представникам ЗМІ (більше сотні з них залишились без реакції), також інформація із пропозицією долучитися до обговорення була розміщена в 16 групах в Facebook.

4. Жовтень – Листопад 2019

Оприлюднення проекту регуляторного акту.

Отримання зауважень та пропозицій, проведення відкритих обговорень.

Ознайомитися та надати пропозиції до проектів ви можете тут.

5. Травень – Грудень 2019

Проведення широкомасштабної кампанії із залучення широкого кола потенційних інвесторів для участі в конкурсі, на впровадження ЄІІТС в міському пасажирському транспорті (листи від імені міського голови на Посольства консульства, торговельно-промислові палати, тощо).

6. Листопад – Грудень 2019

Проведення громадських слухань.

Проведення фінального засідання робочої групи для розгляду всіх зауважень та пропозицій, надісланих, отриманих в результаті.

Затвердження всіх документів, які регулюють впровадження ЄІІТС, рішенням виконкому.  

7. Січень – Лютий 2020

Оголошення інвестиційного конкурса , збір конкурсних пропозицій від інвесторів.

8. Лютий 2020

Розгляд конкурсних пропозиції – визначення переможця.

Підписання інвестиційного договору.  

Створення координаційної групи з питань впровадження ЄІІТС.

Розробка плану-графіку впровадження ЄІІТС.

9. Починаючи з Березня 2020

Впровадження:

  • системи диспетчерського управління в міському пасажирському транспорті,
  • автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті та виконання додаткових інвестиційних вимог, відповідно до конкурсних вимог (валідатори в міському транспорті, транспортні картки для пільговиків,  організація продажу паперових квитків, інформаційні дошки на зупиночних комплексах, тощо).

Увага!

У вищезазначений графік можуть бути внесені зміни, в результаті проведення консультацій та обговорень, отримання пропозицій, зауважень.