Французька компанія Egis розпочинає розробку плану сталої мобільності Херсона

Сьогодні під головуванням першого заступника міського голови Ігоря Козакова відбулася презентація проєкту розробки плану сталої мобільності Херсона французькою компанією «Egis».

План сталої мобільності Херсона визначатиме транспортну політику міста у довгостроковій перспективі. Це вкрай важливий документ, враховуючи закупівлю в цьому році50-тинових тролейбусів за кредитні кошти Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР), наміру запровадити електронний квиток на всіх видах громадського транспорту, затвердження нової маршрутної мережі.

План сталої мобільності міста розглядає не лише питання організації руху транспортних засобів, його економічної та логістичної ефективності, але й концентрується на потребах жителів міста – будь-яке пересування по Херсону має стати для кожного херсонця максимально зручним та комфортним. Повинні бути одночасно враховані та гармонійно поєднані потреби пішоходів, велосипедистів, автомобілістів, користувачів громадського транспорту. І все це має бути зроблено на основі кращих європейських практик, міжнародних стандартів та унікальних особливостей міста Херсон.

Саме для цього європейські експерти планують провести обстежень пасажиропотоку, трафіку, проведуть низку фокус-груп, опитувань громадян та представників закладів, інституцій, установ, підприємств міста. В результаті будуть розроблені мультимодальна транспортна модель, індикатори для відстеження ефективності впровадження запропонованих заходів, визначені основні пріоритети розвитку транспортної системи Херсона, основні пріоритети розвитку транспортної системи міста, удосконалена маршрутна мережа, сформована дорожня карта розвитку сталої мобільності в розрізі основних пріоритетів.

За словами експертів з компанії «Egis», головними принципами плану є:
– Заохочення до пішохідного та велосипедного руху (стандарти якості планування тротуарів, велодоріжок, пішохідних зон, зелених хвиль для велосипедистів);
– Орієнтація на громадський транспорт (стимулювання поїздок на роботу на велосипеді чи громадським транспортом, створення міської вело мережі);
– Нова політика у галузі паркування (дотримання правил, скорочення тривалості, маркування місць, тощо);
– Оптимізація міської мережі та її використання (вдосконалення перехресть, критичних для пішоходів, велосипедистів, громадського транспорту, підвищення зв’язності транспортного сполучення між районами, зручніпересадочнівузли, надання інформації про дорожнюобстановку, тощо).

«Для нас важливо, щоб у плані були враховані всі ті виклики, які зараз стоять перед містом: розширення Херсона у північному напрямку, охоплення транспортною мережею дачних ділянок на лівому березі Дніпра та зменшення вантажних автоперевезень із морського торгового порту. Ми хочемо, щоб цей план відповідав очікуванням та потребам громади та був збалансований економічно, а всі рішення для міста у ньому були абсолютно прозорі та зрозумілі громаді», – зауважив перший заступник міського голови Ігор Козаков під час презентації.

Розробка плану сталої мобільності міста відбуватиметьсяв 2020 року шляхомзалучених містом 150 тис. євро грантових коштів. Компанія «Egis» була обрана в результаті проведення конкурсу серед 6 компаній, попередньо відібраних Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР), з Великобританії, Франції, Німеччини, Греції та Ізраїлю.

Отримання гранту стало можливим завдяки системній співпраці Херсона з міжнародними партнерами. Наприкінці 2018 року в Херсоні розпочалася співпраця міської владиіЄвропейського банку реконструкції та розвитку щодо отримання кредиту в розмірі 10 млн євро на придбання 50 нових тролейбусів. В рамках інвестиційного проєкту місто отримає 1, 5 млн євро безповоротного гранту на модернізацію тролейбусної інфраструктури (реконструкція тягових підстанцій, заміна контактної мережі, продовження чинних маршрутів у мікрорайонах Таврійський та Корабел, тощо).

Всього, в рамках проєкту, Херсон залучив понад 2 млн євро грантових коштів.

Довідка. «Egis» – це міжнародна компанія, що надає інжинірингові та консалтингові послуги в галузях транспорту, міського розвитку, будівництва, водопостачання та енергетики. Група має представництва у понад 100 країнах і близько 50 офісів у Франції.

Джерело: Сайт Херсонської міської ради