Херсонці готуються скасувати дві гривні за проїзд ввечері

Херсонці виходять на новий виток транспортного протистояння – вимагають знизити тариф на проїзд в автотранспорті після восьмої вечора. Для цього, керуючись міським статутом, самі ініціювали проведення громадських слухань.

Зараз в місті з 20:00 діє нічний тариф – вісім гривень замість стандартних шести. Таке рішення прийняв міськвиконком ще в кінці 2018 року. Нібито після восьмої вечора пасажиропотік падає, перевізникам їздити невигідно, а підвищений тариф повинен стимулювати їх продовжувати роботу. Хоча, за підрахунками активістів, кількість пасажирів помітно не змінюється:

– Після восьмої вечора в Херсоні триває вечірня година пік – зазначає Дмитро Карлюка, активіст, що кілька років займається питаннями громадського транспорту в Херсоні. – І якщо в цей час скористатися маршруткою ще можна, то після дев’яти їх майже немає. Тобто, пасажиропотік після 20:00 не змінюється, але транспорту на маршрутах залишається менше.

Зміна вартості проїзду рішенням виконавчого комітету – це регуляторний акт. За процедурою, одна з умов для його прийняття – проведення громадських слухань, на яких «сторони процесу» можуть висловитися, подискутувати й прийняти в результаті резолюцію слухань. Остання носить рекомендаційний характер для виконкому, а самі слухання майже єдина можливість для херсонців донести свої претензії до місцевої влади. Але громадські слухання з питання підвищення проїзду майже завжди призначалися формально – в робочий час і в віддаленому від центру місці. В результаті, більшість городян навіть не знали, що вони проходять і вплинути на резолюцію не могли. А краще організовані перевізники зганяли на слухання «своїх» представників громади (водіїв маршруток з сім’ями) і більшістю тих, хто проголосував, приймалася резолюція, що вартість проїзду треба підвищити. Щоразу «забуваючи» про якість обслуговування і поліпшення сервісу.

Перед останнім підвищенням вартості проїзду в кінці 2018 року Херсон трясло від страйків перевізників, які буквально паралізували роботу прикордонного обласного центру, та відповідних протестів городян. Тоді міська влада все таки збільшила тариф на проїзд, але зважилася, нарешті, поставити маршруточникам обов’язкові вимоги. Серед них були установка GPS-трекерів для відстеження транспорту та вечірній графік роботи.

Протягом наступних місяців на щотижневих координаційних штабах з перевізниками перший заступник міського голови Ігор Козаков раз по раз нагадував про виконання цих вимог. І якщо трекери з’явилися майже в усьому транспорті, то з вечірнім перевезеннями все виявилося складніше:

– В цілому, за червень, дотримуються вечірнього графіка маршрути №№ 5, 6, 8, 14, 16, 17, 29, 47. – розповідає начальник Управління транспорту Марина Віркун. – По інших маршрутах є претензії (всього в Херсоні 30 маршрутів – авт.).

Городяни неодноразово скаржилися на роботу перевізників літніми вечорами. У підсумку, член виконавчого комітету Станіслав Путілов і депутат міської ради Михайло Лінецький, незалежно один від одного запропонували знизити вартість проїзду з 20:00 до 22:00 до шести гривень. Ініціативу підтримали активісти, організувавши перевірку вечірнього пасажиропотоку:

– Волонтери їздили вечорами за свій рахунок, – уточнює Карлюка. – деякі з них поверталися додому на таксі. Намагалися перевірити всі маршрути, але деякі з них просто не працювали, наприклад №4. Всі волонтери підписали заяви про добросовісність. Марина Віркун теж брала участь, інструктувала активістів і сама їздила на деяких маршрутах. Про результати перевірки вечірнього пасажиропотоку розповімо на громадських слуханнях.

Інформація про кількість пасажирів – хороший аргумент в обґрунтуванні знизити вартість проїзду після 20:00. Але, щоб рішення виконкому не було оскаржене в судовому порядку, необхідно провести громадські слухання, на організацію яких може піти кілька тижнів. Активісти знайшли вихід – керуючись міським статутом, можна скликати слухання раніше. Для цього необхідно зібрати 300 підписів городян:

– А ми зібрали майже 650 за п’ять днів! – радіє Карлюка. – Підключилися голови співвласників багатоквартирних будинків, квартальні комітети, громадські активісти … Тема така – завжди актуальна.

Громадські слухання про доцільність платити чи не платити за проїзд після 20:00 вісім гривень відбудуться в неділю, 7 липня, об 11:00, у Великому залі Херсонської міськради.

У кожного херсонця є можливість підключитися до обговорення і проголосувати: залишати чи відхилити підвищений вечірній тариф.

Увага! Для участі в громадських слуханнях необхідно взяти з собою паспорт з херсонською пропискою.

Активісти вже запросили на слухання всіх депутатів міської ради, членів виконкому та кандидатів у народні депутати, які балотуються від Херсона. Таким чином вони хочуть надати темі більший резонанс і переконатися в реальній зацікавленості народних обранців у вирішенні проблеми громадського транспорту Херсону.

Дмитро Багненко, Вгору

One Reply to “Херсонці готуються скасувати дві гривні за проїзд ввечері”

Comments are closed.