«ХЕРСОНЦІ ГОТОВІ ДО ЗМІН ТА ЯКІСНОГО ЖИТТЯ» – ТРИВАЄ ПІДГОТОВКА ПЛАНУ СТАЛОЇ МОБІЛЬНОСТІ

Французька компанія «Egis» презентувала результати опитування херсонців щодо їхньої транспортної поведінки. Про це повідомляє на своєму YouTube-каналі Kratu Kherson.

План сталої міської мобільності це Стратегічний документ створений для задоволення потреб у пересуванні людей та бізнесу у містах та навколо них задля досягнення вищого рівня життя.

Як висловився керівник проекту «Egis» Денис Моляка: «За принципами сталої мобільності місто має перейти від автомобілецентричної парадигми планування, коли переважна кількість коштів та заходів сконцентрована саме на розвиток автомобільної інфраструктури, до розвитку всіх видів транспорту. Із особливим акцентом на громадський транспорт, пішохідні переміщення та велосипедну інфраструктуру, як найбільш ефективні з точки зору використання ресурсів та впливу на навколишнє середовище. Це є план дій, який зробить місто більш ефективним, комфортним, та безпечним для всіх мешканців та учасників дорожнього руху».

Результати представленого Egis опитування показують, що 45% мешканців користуються громадським транспортом, найпопулярнішим способом дістатись до роботи виявився тролейбус, а менш популярним транспортом серед херсонців є робочі автобуси, таксі, а також водний транспорт.

«Херсонці в першу чергу потребують цих змін та готові до них, звісно. Тому що впровадження Плану сталої мобільності означає підвищення якості життя. Я не можу сказати, нажаль, що зараз якість життя в Херсоні відповідає очікуванням жителів міста та світовим тенденціям розвитку, в тому числі мобільності. Тому херсонці готові, але дуже важливо, щоб вони також долучалися до розробки!», – зазначив Денис Моляка

У вересні 2021 року експерти починають дослідження пасажиропотоку у громадському транспорті. Остаточний варіант проєкту Плану має бути готовий у грудні-січні.

Зауважимо, що розробка Плану сталої міської мобільності Херсона відбувається за рахунок грантових коштів Європейського банку реконструкції і розвитку, залучених містом в 2020 році.