Херсонців запрошують для обговорення Плану сталої міської мобільності

26 серпня о 18:00 – 19:30 в Urban CAD пройде обговорення Плану сталої міської мобільності Херсона.

З 2020 року місто Херсон працює над розробкою Транспортної моделі Херсона та Плану сталої міської мобільності (ПСММ), спільно з французькою компанією @Egis Ukraina, за підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР). 

План сталої міської мобільності – це стратегічний план, створений для задоволення потреб у пересуванні (мобільності) людей та бізнесу у містах і навколо них, задля досягнення вищого рівня життя. Важливим у ПСММ є залучення громадськості до процесу розробки, аби врахувати потреби усіх категорій мешканців. Чимало міст ЄС уже розробили та впроваджують ПСММ, а до 2030 року таких міст має стати ще більш, згідно зі Стратегією сталої мобільності ЄС. 

В Україні Плани сталої міської мобільності уже розроблені та частково затверджені у Львові, Житомирі, Полтаві, Миколаєві, і ще кілька міст розробляють такі плани зараз – серед них і Херсон та Харків. 

Розробка ПСММ Херсону відбувається за рахунок 150 тис. євро грантових коштів, залучених містом в 2020 році. Компанія «Egis» була обрана в результаті проведення конкурсу серед 6 компаній, попередньо відібраних Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР), з Великобританії, Франції, Німеччини, Греції та Ізраїлю.

Отримання цього гранту стало можливим завдяки системній співпраці Херсона з міжнародними партнерами. Наприкінці 2018 року в Херсоні розпочалася співпраця міської влади та ЄБРР щодо отримання кредиту в розмірі 10 млн євро на придбання 50 нових тролейбусів. В рамках проєкту також місто отримає 1, 5 млн євро безповоротного гранту на модернізацію тролейбусної інфраструктури (реконструкція тягових підстанцій, заміна контактної мережі, продовження чинних маршрутів у мікрорайонах Таврійський та Корабел, тощо).

Розробка ПСММ Херсона наразі переходить в активну фазу. У серпні-листопаді 2021 року запланована низка зустрічей Робочої групи та громадськості з розробки ПСММ, до якої запрошують долучатися. 

Перша зустріч про ПСММ відбудеться 26 серпня 2021 року о 18:00 – 19:30. 

Місце проведення – Urban CAD, вул. Іллюши Кулика, 26

Під час зустрічі будуть презентовані результати опитування мешканців Херсона щодо їхньої транспортної поведінки, огляд проблематики розвитку транспорту Херсона та план дій наступних зустрічей, до яких Ви також можете долучитися. За додатковою інформацією звертайтеся, будь ласка, до експертки проєкту Ірини Бондаренко, isbondarenko@gmail.com

One Reply to “Херсонців запрошують для обговорення Плану сталої міської мобільності”

  1. Яким чином буде вирішена наповнюваність маршрутних таксі в години пік ( район зупинок Робочої та Нафтовиків зранку сісти до транспорту не реально )

Comments are closed.