Виконавчий комітет вважає доцільним залучення кредиту від Європейського банку

Виконавчий комітет Херсонської міської ради затвердив висновок стосовно доцільності кредитування Європейським банком реконструкції та розвитку реалізації проекту “Поліпшення інфраструктури громадського транспорту Херсона”. 

Основною метою проекту є оновлення рухомого складу тролейбусного парку міста Херсона, придбання супутнього ремонтного та діагностичного обладнання, ремонт та модернізація депо та тролейбусної контактної мережі, наданння якісних транспортних послуг населенню та поліпшення екологічного стану в місті. 

На 10 млн євро, які планують отримати в кредит від Європейського банку, закуплять 50 нових тролейбусів. Це дозволить збільшити обсяг пасажирських перевезень майже вдвічі та збільшить дохід підприємства майже на 50%. 

Окрім того, придбання нових тролейбусів скоротить витрати на матеріали за рахунок зменшення ремонтних робіт, а також заощадить до 40% електроенергії. 

Повертати кредитні кошти планують за рахунок коштів міського бюджету, власних коштів підприємства. 

Зараз на балансі МКП “Херсонелектротранс” знаходяться 49 одиниь рухомого складу, серед них 30 становлять машини, які мають термін експлуатації більше 15 років, 11 – більше 10 років. У 2017 році та 2018 році за кошти міського бюджету закупили по 4 нові тролейбуси марки “Богдан”. Середній вік рухомого складу становить більше 19 років. 

Значний фізичний знос основних вузлів та агрегатів тролейбусів веде до частих поломок та, як наслідок, до фінансових збитків підприємства. Окрім того, експлуатація старих машин призводить до збільшення витрат на електроенергію. 

Після реалізації запланованого проекту очікується поліпшення не лише фінансової, а й соціальної складової. Найперше – абсолютна відсутність шкідливих викидів в атмосферу, яка має на меті покращення екологічного стану. Нові тролейбуси також мають знижений рівень шуму та низьку пожежо- і вибухонебезпечність. 

Джерело: Офіційний сайт Херсонської міської ради