У велосипедному житті Херсона відбулася важлива для міста подія. Сьогодні, 03 грудня, у стінах міської ради громадські організації: «Спільно HUB» та «ВелоХерсон» разом із Управлінням транспортної, дорожньої інфраструктури і зв’язку Херсонської міскої ради презентували «Програму розвитку велоінфраструктури м. Херсона на 2020 рік».
Участь у презентації взяли представники(-ці) муніципалітету, громадських організацій, ініціативних груп, журналісти(-ки) та активні мешканці(-ки) міста.
Програма спрямована на розвиток велосипедного руху як повсякденного транспорту, покращення велосипедної інфраструктури та активну популяризацію велосипеда як сучасного, екологічно чистого, економічного та сталого виду транспорту.
![](http://transport.ks.ua/wp-content/uploads/2019/12/dsc_8720-1024x678.jpg)
Даним документом не передбачено будівництво велосипедних доріжок у 2020 році. Програма про те, що наступного року відбудеться розробка “Концепції розвитку велосипедної інфраструктури м. Херсон”, коригування існуючої проектно-кошторисної документації на велодоріжку в понад 6 км та розробка проектно-кошторисної документації на одну пріоритетну вулицю (приблизно 2 км), яка буде визначена відповідно до Концепції.
«Загальна вартість Програми розвитку велоінфраструктури складає 830 тис. грн. Із них 210 тис. грн. будуть надані місту Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) у рамках проєкту «ВелоМіста» в разі прийняття документу на грудневій сесії Херсонської міської ради. У свою чергу Херсонська міська рада планує виділити 620 тис. грн., які підуть на розробку нового відрізку велоінфраструктури (200 тис. грн.) і на коригування існуючої проектно-кошторисної документації (420 тис. грн)», – зазначила Марина Віркун – начальниця Управління транспортної, дорожньої інфраструктури і зв’язку Херсонської міської ради.
![](http://transport.ks.ua/wp-content/uploads/2019/12/dsc_8761-1024x678.jpg)
Для того, щоб Програма вступила в дію необхідно, щоб депутатський корпус проголосував за неї на сесії Херсонської міської ради, яка відбудеться 20 грудня.
![](http://transport.ks.ua/wp-content/uploads/2019/12/dsc_8756-1024x678.jpg)
«Я вважаю що зараз історичний момент для Херсона. Нарешті матимемо концепцію розвитку велоінфраструктури і це частина сталого розвитку міста. Також у наступному році планується розробка Плану сталої мобільності.», – ділиться враженнями Ярослав Концевий – голова Громадської організації «Вело Херсон».
Якщо ви також підтримуєте розвиток велоінфраструктури та вболіваєте за комфортне і безпечне місто, запрошуємо вас та ваших друзів на публічну консультацію по Програмі розвитку велоінфраструктури, яка відбудеться 09 грудня, о 18:30 до 20:30 в арт-клубі «MassON» за адресою: вул. Суворова, 27. Вхід на подію вільний. Деталі тут.
Презентація «Програми розвитку велоінфраструктури м. Херсон на 2020 рік» виконується в рамках проєкту “ВелоМіста”, який організовує Громадська організація “Спільно HUB” у партнерстві з Громадською організацією «Вело Херсон» та Управлінням транспортної, дорожньої інфраструктури і зв’язку Херсонської міської ради за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).