У Херсоні презентували Програму розвитку велоінфраструктури на 2020 рік

У велосипедному житті Херсона відбулася важлива для міста подія. Сьогодні, 03 грудня, у стінах міської ради громадські організації: «Спільно HUB» та «ВелоХерсон» разом із  Управлінням транспортної, дорожньої інфраструктури і зв’язку Херсонської міскої ради презентували «Програму розвитку велоінфраструктури м. Херсона на 2020 рік».

Участь у презентації взяли представники(-ці) муніципалітету, громадських організацій, ініціативних груп, журналісти(-ки) та активні мешканці(-ки) міста.

Програма спрямована на розвиток велосипедного руху як повсякденного транспорту, покращення велосипедної інфраструктури та активну популяризацію велосипеда як сучасного, екологічно чистого, економічного та сталого виду транспорту.

Даним документом не передбачено будівництво велосипедних доріжок у 2020 році. Програма про те, що наступного року відбудеться розробка “Концепції розвитку велосипедної інфраструктури м. Херсон”, коригування існуючої проектно-кошторисної документації на велодоріжку в понад 6 км та розробка проектно-кошторисної документації на одну пріоритетну вулицю (приблизно 2 км), яка буде визначена відповідно до Концепції.

«Загальна вартість Програми розвитку велоінфраструктури складає 830 тис. грн. Із них 210 тис. грн. будуть надані місту Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) у рамках проєкту «ВелоМіста» в разі прийняття документу на грудневій сесії Херсонської міської ради. У свою чергу Херсонська міська рада планує виділити 620 тис. грн., які підуть на розробку нового відрізку велоінфраструктури (200 тис. грн.) і на коригування існуючої проектно-кошторисної документації (420 тис. грн)», – зазначила Марина Віркун – начальниця Управління транспортної, дорожньої інфраструктури і зв’язку Херсонської міської ради.

Для того, щоб Програма вступила в дію необхідно, щоб депутатський корпус проголосував за неї на сесії Херсонської міської ради, яка відбудеться 20 грудня.

«Я вважаю що зараз історичний момент для Херсона. Нарешті матимемо концепцію розвитку велоінфраструктури і це частина сталого розвитку міста. Також у наступному році планується розробка Плану сталої мобільності.», – ділиться враженнями Ярослав Концевий – голова Громадської організації «Вело Херсон».

Якщо ви також підтримуєте розвиток велоінфраструктури та вболіваєте за комфортне і безпечне місто, запрошуємо вас та ваших друзів на публічну консультацію по Програмі розвитку велоінфраструктури, яка відбудеться 09 грудня, о 18:30 до 20:30 в арт-клубі «MassON» за адресою: вул. Суворова, 27. Вхід на подію вільний. Деталі тут.

Презентація «Програми розвитку велоінфраструктури м. Херсон на 2020 рік» виконується в рамках проєкту “ВелоМіста”, який організовує Громадська організація “Спільно HUB” у партнерстві з Громадською організацією «Вело Херсон» та Управлінням транспортної, дорожньої інфраструктури і зв’язку Херсонської міської ради за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).